KAM NA VÝLET / Rozhledny a lanovky

Popis: Rozhledna Vysoká v Tachově.
Rozhledna Vysoká v Tachově.
Autor / zdroj: Jaromír Sedláček / rozhlednovymrajem.cz

Z rozhledny Vysoká je nádherný výhled na Tachov. Za příznivých podmínek je vidět i Klínovec

TACHOV

Rozhledna Vysoká představuje devětadvacetimetrový ocelový tubus s vnějším vinutým schodištěm z roku 2014. Z kryté plošiny ve výšce 25 metrů je kruhový výhled na Tachov, Přimdu, Vlčí horu či Panský vrch. Za příznivého počasí můžete vidět i Klínovec v Krušných horách.

Rozhledna Vysoká představuje devětadvacetimetrový ocelový tubus s vnějším vinutým schodištěm z roku 2014. Celá stavba je pak zpevněná svislými a vzájemně překříženými ocelovými lany. V anketě o rozhlednu roku 2014, vyhlášenou Klubem přátel rozhleden, obsadila 3. místo.

Z kryté plošiny ve výšce 25 metrů je kruhový výhled na Tachov, Přimdu, Vlčí horu či Panský vrch. Za příznivého počasí můžete vidět i Klínovec v Krušných horách.

Bezmála kilometrová přístupová cesta k rozhledně odbočuje na konci Tachova ze silnice na Mýto. Po zelené turistické značce vyjedete po nové asfaltce stometrový příkrý kopec, pak si odpočinete na dlouhé rovince, abyste se pak zakousli do dalšího stometrového příkrého stoupání u konečné stanice lyžařského vleku. Odtud pak po rovině dojedete k památníku husitské bitvy. Zde zatočíte o 180 stupňů na dobře uválcovanou písčitošotolinovou cestu, po níž pak vyšlápnete závěrečný stometrový prudký kopec až pod rozhlednu.

Z opačné strany se dá k rozhledně dojet od nově zrekonstruované historické jízdárny ve Světcích. Šotolinová cesta stoupá lesem kolem zámku do příkrého kopce a po 850 metrech končí rovněž u památníku bitvy u Tachova.

Suvenýry si můžete koupit v informačním centru v Tachově.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

Poznáte a znáte okouzlující města a městečka České republiky? Zahrajte si rozvernou hru o krásných městech

Poznáte a znáte okouzlující města a městečka České republiky? Zahrajte si rozvernou hru o krásných městech naší krásně země, kterou pořádá Sdružení hi

DNES SE STALO

OBJEVY30. května 1498

Kryštof Kolumbus vyplul na svou třetí výpravu do Nového světa.

KULTURA30. května 1866

v Prozatímním divadle byla poprvé uvedena opera Prodaná nevěsta Bedřicha Smetany.

SPORT30. května 1911

v Indianapolisu se jel první závod na 500 mil, vyhrál jej Ray Harroun.

POZVÁNKA OBRAZEM