AKTUÁLNĚ / Doprava

Popis:
Autor / zdroj: PMDP
15.4.2020

Plzeň na některých linkách své MHD částečně vrátí provoz k normálu

PLZEŇ

Plzeň u některých linek své městské hromadné dopravy částečně obnoví plný denní provoz, a to od pondělí 20. dubna 2020. Z omezeného provozu, zavedeného od 24. března 2020 v souvislosti s koronavirovou pandemií, se tak do běžného režimu vrátí v pracovní dny provoz na linkách tramvají 1, 2 a 4. Na čtyřech linkách, konkrétně 10, 12, 13 a 16, také začnou častěji jezdit trolejbusy, kratší dobu na spoje budou čekat i cestující autobusových linek 27 a 36. Pokyn k úpravě režimu a postupnému návratu k plnému provozu vydal krizový štáb města Plzně.

„Ukazuje se, že se nám začínají cestující do městské hromadné dopravy vracet. Naším cílem je udržet mezi nimi i nadále rozestupy a nejezdit s plnými spoji, tedy minimalizovat riziko kontaktu cestujících a případného přenosu covid-19. Proto se vracíme u vytížených linek víceméně ke stavu před vypuknutím koronavirové krize,“ uvedl primátor Martin Baxa.

Podle náměstka pro oblast dopravy a životního prostředí Michala Vozobule změnu pocítí cestující tramvají, trolejbusů i autobusů. „Co se týká tramvajového provozu, tam v pracovních dnech dojde k částečnému obnovení plného provozu na linkách 1, 2 a 4. Na lince 4 budou v návozových špičkách navíc všechny spoje zajíždět až na konečnou Univerzita pro lepší dostupnost Borských polí, tedy bez nutnosti přestupovat na autobusové linky,“ přiblížil Michal Vozobule. Na tramvajové linky budou i nadále nasazovány obvyklé soupravy, provoz o víkendových dnech se nemění.

U trolejbusového provozu dojde od 20. dubna 2020 v pracovních dnech ke zkrácení intervalu na linkách s omezeným provozem 10, 12, 13 a 16. Linky 10 a 13 pojedou nově dle celodenního 15 min. intervalu (ve společném úseku pak 7,5 min. intervalu), linka 12 ve špičkovém intervalu 5 až 10 minut, v sedlovém intervalu 12 minut a linka 16 pojede nově dle celodenního 7,5 minutového intervalu. Provoz o víkendových dnech se nemění.

U autobusového provozu bude v pracovních dnech na lince 27 obnoven plný provoz linky, tedy v přepravních špičkách pracovního dne navrácen interval 30 minut. „Na lince 36 bude zaveden zkušební posílený provoz rovněž pro pracovní dny. Linka bude v provozu celodenně od cca 5. do 23. hodiny. Nově budou zařazeny spoje vedené v trase linky mezi zastávkami Univerzita a Obchodní rondel s maximální možnou návazností na linku 4 v zastávce Univerzita. Interval linky 36 v přepravních špičkách bude 10 až 20 minut, v přepravním sedle 30 minut, večer 60 minut, vyjma období kolem 22. hodiny,“ doplnil náměstek Michal Vozobule.

Na linkách 26, 28, 33, 34, 40, 41 a 56 bude nadále zachován prázdninový provoz do odvolání. Veškerá omezení probíhají v kooperaci s krizovým štábem města Plzeň.

Autor / zdroj: Eva Barborková

DALŠÍ ČLÁNKY

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

Poznáte a znáte okouzlující města a městečka České republiky? Zahrajte si rozvernou hru o krásných městech

Poznáte a znáte okouzlující města a městečka České republiky? Zahrajte si rozvernou hru o krásných městech naší krásně země, kterou pořádá Sdružení hi

DNES SE STALO

OBJEVY30. května 1498

Kryštof Kolumbus vyplul na svou třetí výpravu do Nového světa.

KULTURA30. května 1866

v Prozatímním divadle byla poprvé uvedena opera Prodaná nevěsta Bedřicha Smetany.

SPORT30. května 1911

v Indianapolisu se jel první závod na 500 mil, vyhrál jej Ray Harroun.

POZVÁNKA OBRAZEM